UEFA, iki hakeme cezayı kesti! EURO 2024’te görevden alındılar

Bugün oynanacak iki karşılaşmayla 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Son 16 turu heyecanı başlıyor. Birbirinden zorlu maçlar öncesi UEFA iki hakem hakkında çarpıcı bir karar aldı.

ÜNLÜ HAKEMİ ŞOKE EDEN KARAR

Son 16 Turu öncesi Avrupa futbolunun patronu UEFA, iki hakemle ilgili şok bir karar aldı. UEFA, Fransa’nın Avusturya’yı 1-0 yendiği karşılaşmayı yöneten İspanyol hakem Jesus Gil Manzano’yu yaptığı hatayla skora direkt etki ettiği gerekçesiyle görevden aldı.

Maçta Avusturya lehine korner verilmesi gerekirken, Manzano kale vuruşunu gösterdi. Bu kale vuruşuyla başlayan pozisyonda Fransa golü atarak 1-0 öne geçmişti.

BİR İSPANYOL DAHA GİTTİ

Bir diğer İspanyol hakem Alejandro Hernandez de turnuvadan gönderilen hakemlerden biri oldu. Hernandez’i yakan maç ise Macaristan’ın İskoçya’yı 1-0 yendiği maç oldu.

Bu maçta Macar oyuncu Orban’ın İskoç Armstrong’a ceza sahası içinde yaptığı harekete Hakem Facundo Tello ‘Devam’ kararı verdi, ancak maçın VAR’ı olarak görev yapan Alejandro Hernandez de net penaltı olan pozisyonda Tello’yu monitöre davet etmedi. Bu hata da 1-0 sona eren maçın sonucuna direkt etki etti. UEFA da İspanyol hakemi turnuvadan gönderme kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir