Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın Jose Mourinho vaadi Avrupa’da gündem oldu!

Fenerbahçe’de daha önce uzun yıllar başkanlık görevini üstlenen Aziz Yıldırım, 6 yıllık aranın ardından yeniden sarı-lacivertlilerde başkanlık için harekete geçti. Ali Koç’un şu an için seçimdeki tek rakibi olan Aziz Yıldırım, kararını kamuoyuna duyurdu.

Fenerbahçe’de başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım, Jose Mourinho’yla görüştüğünü ve Portekizli teknik direktörün Konyaspor maçını izlediğini dile getirdi.

Aziz Yıldırım’ın açıklamaları Avrupa basınında geniş yankı uyandırdı. The Sun’ın haberinde, “Jose Mourinho, 4 aylık işsizliğin ardından Avrupa devi Fenerbahçe’den teklif aldı” ifadeleri kullanıldı.

Football Italia’da yer alan haberde Fenerbahçe’de favori teknik direktör adayının Jose Mourinho olduğunu belirtti. Football Italia’nın haberinde, “Fenerbahçe’deki teknik direktörlük görevi için favori Jose Mourinho” denildi.

İspanyol basınından AS’ta yer alan haberde, “Jose Mourinho’nun yeni adresi Türkiye olabilir” ifadeleri kullanıldı. Tutto Mercato’da yer alan haberde ise, “Fenerbahçe’de başkan adayı Aziz Yıldırım, seçilirse göreve Mourinho’yu getireceğini açıkladı” denildi.

Portekiz medyasından Record’un haberinde, “Fenerbahçe başkan adayı Aziz Yıldırım, Jose Mourinho’yu garanti etti” ifadeleri yer aldı. A Bola’da yer alan haberde ise şu başlık atıldı: “Jose Mourinho, Fenerbahçe’ye yakın.”

AZİZ YILDIRIM: KAZANIRSAK GETİRECEĞİM

Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile görüşmesini aktaran Aziz Yıldırım, “Bu saatten sonra bizim çocuğumuz diyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe artık büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Bu mücadele hem yurt içinde hem yurt dışında olmalıdır. Türkiye’de muhakkak şampiyon olmalıdır. Yurt dışında da başarılı olmalıdır, Avrupa’da en azından final oynamalıdır. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Geçen hafta Mourinho ile yüz yüze 2 saat görüştüm. Görüşme sonunda kendisine, ‘Fenerbahçe’nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe’ye ihtiyacın var’ dedim. 2003’te Porto’da başlayan çıkışını Fenerbahçe’de yapabilirsin dedim. O da memnuniyetle karşıladı. Şu anda arkadaşlarla onun menajeri arasında görüşmeler devam ediyor. Biz kazanırsak Mourinho’yu Fenerbahçe’nin başına getireceğim. Çünkü artık çocukların üzülmesini istemiyoruz. Onları mutlu mesut etmek için büyük operasyon yapmak lazım. Onun isteği doğrultusunda oyuncu da alacağız. Konyaspor maçını canlı izlediğini anlattı, biz de memnuniyet duyduk. Kendisi de çalışıyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir