Cristiano Ronaldo çok hırslı: Fransa ile savaşa gireceğiz

EURO 2024’te çeyrek finale kalan Portekiz’de takım kaptanı olan yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, Slovenya maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Ronaldo karşılaşma ve kaçırdığı penaltıyla ilgili, “Başlangıçtaki üzüntü, sondaki sevinçtir. İşte futbol budur. Anlar, açıklanamaz anlar. Takımı öne geçirecek penaltı atışını başaramadım. Jan Oblak iyi bir kurtarış yaptı. Penaltıyı görmem lazım, iyi mi kötü mü vurdum bilmiyorum ama tüm yıl boyunca bir kez bile kaçırmadım ve en çok ihtiyacım olduğu anda Oblak kurtardı.” dedi.

“Kalecimizi tebrik etmek gerekiyor”

Bence Portekiz hak etti çünkü oyunu daha fazla kontrol ettik. Slovenya maçın neredeyse tamamını savunma yaparak geçirdi. Bu çok zor ve tüm takımı, özellikle de çok iyi üç kurtarış yapan kalecimizi tebrik etmek gerekiyor.

“Fransa’yla savaşa gireceğiz”

Fransa’ya karşı zor bir maç oynayacağız ve savaşa gireceğiz.

“Vazgeçmek benden asla duyamayacağınız bir şey”

Gördüğünüz gibi penaltıyı kaçırdım ama ilk penaltıyı atan ben olmak istedim, gerektiği zaman sorumluluğu üstlenmelisiniz. Korkamazsınız, ben hiçbir zaman olaylarla doğrudan yüzleşmekten korkmadım. Bazen doğru yapıyorum, bazen doğru yapamıyorum ama vazgeçmek benden asla duyamayacağınız bir şey.

Son olarak EURO 2024 hakkında konuşan dünya yıldızı, “Şüphesiz ki EURO 2024 benim için son Avrupa Şampiyonası olacak.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir